„PAMIĘCI NIE DA SIĘ ZASTRZELIĆ…” KATYŃ 1940 – 2010

Katyń to miejsce okrutnej zbrodni dokonanej na rozkaz Stalina przez NKWD na elicie narodu polskiego. W 70 rocznicę tych tragicznych wydarzeń, aby uczcić pamięć Poległych, w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

Słowo Katyń jest na ustach całego świata. 10 kwietnia 2010 polska delegacja na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M pod Smoleńskiem. 96 osób, 96 imion, istnień, życiorysów ludzkich. Zginęli w dniu, w którym mieli oddać cześć Polakom pomordowanym w Katyniu, oddać cześć zwycięstwu pamięci. Zdarzyła się niezrozumiała dla wszystkich tragedia.

Łącząc się w smutku i żalu z rodzinami tych, którzy zginęli, cała nasza uczniowska społeczność wzięła udział we Mszy Św,, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.