„PAMIĘCI NIE DA SIĘ ZASTRZELIĆ…” KATYŃ 1940 – 2010

Katyń to miejsce okrutnej zbrodni dokonanej na rozkaz Stalina przez NKWD na elicie narodu polskiego. W 70 rocznicę tych tragicznych wydarzeń, aby uczcić pamięć Poległych, w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

Słowo Katyń jest na ustach całego świata. 10 kwietnia 2010 polska delegacja na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M pod Smoleńskiem. 96 osób, 96 imion, istnień, życiorysów ludzkich. Zginęli w dniu, w którym mieli oddać cześć Polakom pomordowanym w Katyniu, oddać cześć zwycięstwu pamięci. Zdarzyła się niezrozumiała dla wszystkich tragedia.

Łącząc się w smutku i żalu z rodzinami tych, którzy zginęli, cała nasza uczniowska społeczność wzięła udział we Mszy Św,, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy.