DZIEŃ PATRONA

Minął rok od nadania naszej szkole imienia Akcji III Most. Wiele się od tego czasu wydarzyło. Jedno jest niezmienne – nasze przekonanie, że wybór jakiego dokonaliśmy jest ze wszech miar słuszny. Staramy się wytyczyć sobie cele i realizować zadania edukacyjno-wychowawcze w taki sposób, aby sprostać wymaganiom jakie stawia przed nami Patron.

Uroczystość zapoczątkowała Msza Św. odprawiona w parafialnym kościele. Po jej zakończeniu cała społeczność szkolna podążając za sztandarem udała się do szkoły. Pod pomnikiem poległych harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze.

W szkole w czasie uroczystej akademii uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przybliżyli wydarzenia z 1944 r. jakie rozegrały się pod kryptonimem „Akcji III Most”.

Na akademii byli obecni uczniowie z sąsiednich szkół wraz z opiekunami.

Kolejnym punktem programu w ramach obchodów rocznicy nadania szkole imienia był międzyszkolny konkurs poezji „Wyśpiewaj mi wolność”. Udział w nim wzięli uczniowie Gimnazjum z Miechowic Wielkich, Zabawy, Szkoły Podstawowej z Biskupic Radłowskich oraz nasi uczniowie jako gospodarze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, natomiast zdobywcy czołowych miejsc nagrody książkowe, ufundowane przez Stowarzyszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.