Kolędowania czas …

„Pójdźmy wszyscy do stajenki …” to hasło tegorocznego kolędowania, które odbyło się 1 lutego w naszej szkole.     Było ono połączone z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tradycją stało się, że jest to uroczystość środowiskowa.
W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej przedstawicielami różnych pokoleń głównie babciami i dziadkami odbyła się Uroczystość. Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej przedstawiając jasełka. Były również okolicznościowe wiersze, piosenki, tańce i życzenia związane tematycznie ze Świętem Babci i Dziadka.
Padło wiele ciepłych słów, szczerych, bo płynących z głębi serc. Po występie dzieci odśpiewały gromkie Sto lat! i wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom laurki. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego kolędowania. Szkoła rozbrzmiała dźwiękami najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Jak zwykle atmosfera była doskonała.
Niedzielne popołudnie było okazją na wzmocnienie więzów rodzinnych i pokoleniowych, na budzenie i okazywanie szacunku ludziom starszym. Życzenia miłym Gościom złożył również pan dyrektor.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowały zawsze chętne do współpracy mamy naszych uczniów.
Wszystkim przybyłym dziękujemy za spotkanie i zapraszamy za rok.