„Śpiewajmy i grajmy mu…”

DSC01832II Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 10 stycznia 2016r w Kościele p.w. Niepokalanego Serca N.M.P. w Przybysławicach . Konkurs kultywuje najpiękniejszą polską tradycję bożonarodzeniową śpiewu kolęd i pastorałek. Jest również znakomitą okazją do odkrywania i rozwijania talentów muzycznych. Polskie kolędy i pastorałki mają w sobie coś szczególnego, wprowadzają bowiem atmosferę ciepła i serdeczności, którą zachowamy na długo w pamięci. Podczas przeglądu zaprezentowało się 15 solistów oraz 5 zespołów. Głównie były to dzieci z naszego przedszkola , uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, wystąpił również zespół rodziny Czosnyków . Występy rozpoczęła najmłodsza grupa wiekowa, czyli przedszkolaki. Po maluszkach przed publicznością zaprezentowali się uczniowie klas I-III, IV-VI, a następnie duety i zespoły wokalno-instrumentalne .
W jury konkursu zasiadły panie : Jadwiga Gorla , Alicja Kozioł i Sylwia Krupa , które wysłuchały wszystkich wykonawców. Uczestnicy konkursu z ogromnym zaangażowaniem wyśpiewali przygotowane utwory, a publiczność nagradzała ich gromkimi brawami. Po prezentacji wszystkich występujących, jury udało się na naradę, a publiczność miała okazję wysłuchać uczniów klasy II szkoły podstawowej , którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając skoczne i wesołe pastorałki . Dzieci śpiewały całym sercem w sposób bardzo prawdziwy i szczery. Następnie przyszła pora na wspólne kolędowanie wszystkich zebranych w przybysławskim kościele przy akompaniamencie pana organisty . Po wnikliwej naradzie jury ogłosiło wyniki. Obrady podsumowała przewodnicząca p. Jadwiga Gorla, podkreślając, że niełatwo jest występować na scenie, ale trudno jest również oceniać uczestników. Zwróciła uwagę na bardzo dobre przygotowanie wszystkich występujących . Każdy z uczestników otrzymał z rąk Księdza Proboszcza dyplom oraz nagrodę książkową. W tym miejscu pragniemy podziękować Księdzu Proboszczowi za owocną współpracę , życzliwość i przychylność dla naszej szkoły.
Przedszkole reprezentowali :
Anna Wielbłąd- I miejsce , Bartosz Stono – II miejsce , Julia Małek –III miejsce
Klasy I-III : Emilia Bocoń, Oliwia Janas ,Wiktoria Soboń ,Gabriela Stono – I miejsce , Julia Baran , Marcel Bocoń –II miejsce , Patryk Hajdas i Emilia Mysiak – III miejsce
Kasy IV-VI :Karol Mękarski , Monika Wielbłąd – miejsce I, Natalia Baran – miejsce II i Ewelina Tarchała – III
Zespoły:
Rodzina Czosnyków – I miejsce ,Weronika i Ada Kosman ,Dominika i Adam Legieć , Kacper Tarchała , Paweł Wiszniewski i Kamil Radłowski –miejsce II

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1711034175811690.1073741865.1594006024181173&type=3

DSC01796