Konkurs kolęd

„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach,

Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa.

Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego,

Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego.”

 
Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia rozciąga się na kolejne dni nowego roku 2017. Ks. Proboszcz Piotr Bodziony zaprosił na 15 stycznia dzieci, młodzież, rodziców i wszystkich parafian, by przyszli do parafialnego kościoła p.w. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach by uczcić Słowo, które stało się Ciałem i mieszka między nami pełne chwały, prawdy i łaski. Każdy kto pragnął otworzyć swe serce i złożyć w darze „Maleńkiej Miłości” samego siebie mógł napełnić się pięknem śpiewanych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci , młodzieży i dorosłych .

” Hej kolęda, kolęda…”  – pod takim hasłem odbył się III Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek . Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, młodzieży szkół średnich i osób dorosłych z naszej parafii. Celem tego wyjątkowego spotkania była integracja lokalnej  społeczności oraz oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja wspólnego kolędowania, promocja wykonawców, wyszukiwanie młodych talentów.
      Zebranych w parafialnym kościele uroczyście powitał Ksiądz Proboszcz. W świąteczny nastrój wprawiła zebranych w świątyni kolęda „Hej w dzień narodzenia” wykonana przez wszystkich obecnych , którzy ochoczo przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Uczestnicy konkursu prezentowali kolędę tradycyjną lub pastorałkę. Jury w składzie pani : Barbara Marcinkowska , Marta Kuliś i Barbara Kuc oceniało umiejętności wokalne wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkim obecnym udzieliła się miła, rodzinna i serdeczna atmosfera, pełna uśmiechu, wzajemnej życzliwości i wielu wzruszeń. Taki wieczór łączy pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje, dlatego już na stałe wpisał się w tradycję naszej parafii. Kiedy jury udało się na naradę , uczniowie klasy III przedstawili krótki obrzęd  „chodzenia z kolędą”  po domach. Następnie  trwało wspólne kolędowanie, pod przewodnictwem  i przy akompaniamencie pana organisty.  Po niełatwych obradach  konkurs podsumowała przewodnicząca komisji pani Barbara  Marcinkowska , która podkreśliła iż wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie śpiewali. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników wręczono wszystkim wykonawcom dyplomy i nagrody rzeczowe. 
Na koniec spotkania ksiądz Proboszcz  serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji  Konkursu Kolęd, za zaangażowanie i udział w uroczystości. Wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” zakończyło ten magiczny czas.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, jury i wszystkim parafianom.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce

 • Rodzina Czosnyków
 • Pani Justyna Sitko z synem Michałem
 • Anna Wielbłąd, Adrianna Kosman – przedszkole
 • Gabriela Stono, Julia Baran – klasa III
 • Weronika Kosman – gimnazjum klasa I

II  miejsce

 • Oliwia Janas, Emilia Mysiak, Filip Nykiel – klasa III

III miejsce

 • Bartosz Stono – klasa I, Wiktoria Soboń – klasa III, Julia Małek – przedszkole

Wyróżnienia

 • Weronika Kosman i Natalia Baran – klasa I gimnazjum
 • Emilia Bocoń – klasa III
 • Zespół „Pięciolinia” – przedszkole
 • Monika Wielbłąd – klasa V

Udział

 • Kacper i Krzysztof Wielbłąd
 • Julia i Jakub Wielbłąd
 • Marcel Bocoń
 • Dominik Bocoń
 • Ewelina Tarchała, Wiktoria Bojan, Patrycja Bień