DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

„Balon nie nadmuchany nigdzie nie poleci, samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki”.

 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili 26 listopada  do przygotowania międzyklasowego śniadania w ramach akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie poprzedziły zajęcia z panią dietetyk, które miały na celu uświadomienie dzieciom i rodzicom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji ,zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę  dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, szaszłyki. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Takie śniadanie było dla dzieci prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pomogli w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.