Zwierzęta też czują

12 grudnia naszą szkołę odwiedzili inspektorzy OTOZ Animals Tarnów i stowarzyszenia Psiomocni. Podczas krótkiej prezentacji pani Renata Niedojadło uwrażliwiała na potrzeby zwierząt, tłumaczyła jak należy opiekować się swoim czworonożnym pupilem oraz co zrobić, gdy widzimy w naszej okolicy porzucone lub ranne zwierzę, które potrzebuje pomocy. Pani Agnieszka Janiczek wyjaśniła naszym uczniom jak zachować się na ulicy gdy widzimy bezpańskiego psa, jak ważne jest by naszym zachowaniem nie prowokować agresywnej reakcji ze strony zwierzęcia i tym samym uchronić się od niebezpieczeństwa. Aby wspomóc wolontariuszy postanowiliśmy dołożyć cegiełkę i zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, starych koców i misek,  która potrwa do 20 grudnia. Zebrane przez nas materiały zostaną przekazane inspektorom i wolontariuszom.