Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w Niwce

We wtorek, 18 lutego, piątka uczniów reprezentowała naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki sówki” organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Niwce. Zgodnie z regulaminem konkursu, każdą klasę IV–VIII mógł reprezentować tylko jeden uczeń. Naszą szkołę reprezentowali:

– klasa IV – Sebastian Kania;

– klasa V – Marcel Bocoń;

– klasa VI – Emilia Bocoń;

– klasa VII – Kamila Tarchała;

– klasa VIII – Monika Wielbłąd.

W pierwszym etapie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego uczniowie w pięcioosobowym zespole rozwiązywali arkusz pięciu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie z naszej szkoły — ex æquo z uczniami z Radłowa — uzyskali najlepszy wynik: 19 na 20 punktów. Drugi etap polegał na indywidualnym rozwiązywaniu testu składającego się z 18 zadań zamkniętych. Uczennica Monika Wielbłąd zdobyła III miejsce indywidualnie. Nasi reprezentanci otrzymali pamiątkowe dyplomy i smycze, zaś Monika otrzymała nagrodę rzeczową. Naszej laureatce serdecznie gratulujemy!