Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

20 kwietnia w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy dla  uczniów klas III pod hasłem „Obserwuj ,ucz się i zostaw w spokoju’’.

W konkursie tym wzięły udział cztery drużyny z terenu naszej gminy, a były to drużyny z: Zespołu Szkół w Radłowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu, Zespołu Szkoły Podstawowej  i Przedszkola w Niwce, oraz uczniowie naszej szkoły. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach, z zaangażowaniem rozwiązywali zadania  konkursowe różnego typu. Odpowiadali  ustnie na wylosowane przez siebie pytania, rozwiązywali zadania w formie rebusów, krzyżówek, zagadek, wykreślanek itp. Trzecioklasiści mieli możliwość wykazania się wiedzą z zakresu ekologii i edukacji przyrodniczej. Czas konkursu minął na  zabawie i nauce jednocześnie. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy przyrodniczo – ekologicznej, a ich zmagania zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

  • I miejsce zdobyli: Filip Kaczmarski, Paweł Kaczmarski, Hubert Hanek reprezentanci naszej szkoły.
  • II miejsce zajęły uczennice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu, w składzie: Michalina Wadycka, Natalia Opiła, Emilia Soboń.
  • III miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkoły Podstawowej  i Przedszkola w Niwce byli to: Zofia Pierzchała, Antoni Liber, Zofia Wójcik.
  • Zespół Szkół w Radłowie reprezentowali uczniowie: Elżbieta Marmol, Tymoteusz Krajewski, Filip Sikoń, którzy uplasowali się tuż za podium.

Dziękujemy Paniom: Danucie Sygnarowicz, Klaudynie Kochańczyk, Sylwii Smolickiej za współpracę i towarzyszenie drużynom w turniejowych zmaganiach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.