Wycieczka do zaprzyjaźnionej szkoły w Sarnakach

Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach zaprosili naszych uczniów na uroczyste obchody 80. rocznicy Akcji V2. Pierwszego dnia, tj. 20.05, przed południem nasi uczniowie brali udział w pikniku sportowym i biegu „80km na 80. rocznicę Akcji V2”. Po południu wraz z uczniami naszej partnerskiej szkoły uczestniczyli w warsztatach oraz w grze terenowej „Odkrywcy Sarnackich skarbów”. Główne uroczystości związane z 80. rocznicą Akcji V2 miały miejsce 21.05 we wtorek. Rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, przy pomniku Józefa Piłsudskiego wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i złożono okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem „AK w operacji V2”. W szkole, krótkim występem artystycznym, uczniowie obu szkół przypomnieli historię akcji V2 z Sarnak i akcji III Most z Przybysławic. Po części oficjalnej nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Sarnakach uczestniczyli w wycieczce, podczas której zobaczyli miejsca związane z historią akcji V2.
Na zakończenie pobytu w Sarnakach na naszych uczniów czekała niespodzianka. Właściciele „Słodkiego Zakątka”, państwo Justyna i Artur Bobińscy, zaprosili naszych uczniów na krótką przejażdżkę meleksem. Wieczorem przy ognisku nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w biegach, a nauczyciele dokonali podsumowania działań rocznicowych.