Uczniowie klasy 3 mieli okazję wykazać się swoją wiedzą o Unii Europejskiej i kreatywnością podczas zajęć z edukacji społecznej. W ramach omawiania tematu państw Unii Europejskiej, uczniowie, w parach lub w grupach trzyosobowych, mieli za zadanie przygotować i zaprezentować plakat poświęcony wybranemu państwu członkowskiemu. Przygotowane prezentacje były naprawdę pomysłowe i pełne ciekawych informacji. Uczestnicy projektu przedstawili tradycyjne potrawy i specjały charakterystyczne dla danego państwa, które można było następnie degustować…. Można było posmakować: rogalików, pizzy, bagietek, serów ,winogron, arbuza, słodkości…. Dzieci zaprezentowały też podstawowe słowa w danym języku , takie zwroty jak „proszę”, „dziękuję”, „dzień dobry”, pozwoliły lepiej poczuć atmosferę danego państwa. Ubiór uczniów odzwierciedlał również omawiane państwo. Wszystkie plakaty oraz prezentacje były wyjątkowe, pełne zaangażowania i pasji, co dowodzi, jak bardzo uczniowie potrafią połączyć naukę z twórczością artystyczną.
