Egzamin na kartę rowerową

W czwartek 28. maja uczniowie klasy 4. pełni energii przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową, w ochronnych kaskach i kamizelkach odblaskowych, na rowerach, które okazały się być należycie przygotowane. 

Pogoda dopisała, było pochmurno, ale temperatura przyjemna. 

Wszyscy uczniowie wykonali zadania egzaminacyjne, w tym przejechali przeszkody toru egzaminacyjnego w sposób umożliwiający zaliczenie z wynikiem pozytywnym. 

Wykazali się też rozwaga i ostrożnością w czasie obserwowanej jazdy w trudnym terenie [szkolny plac zabaw obfitujący w przeszkody], symulującej rzeczywisty ruch drogowy. 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami w czasie samodzielnej jazdy rowerem na drogach publicznych uczeń jest zobowiązany posiadać kartę rowerową przy sobie, kask na głowie i rower odpowiednio wyposażony i w pełni sprawny. 

Życzymy Wam dużo radości z użytkowania roweru, z każdego wyjazdu wróćcie bezpiecznie do domu.