Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

18 maja, pomimo deszczowej aury, w naszym przedszkolu panowała ciepła i radosna atmosfera. To wszystko dzięki wspaniałym i wyjątkowym gościom przybywającym do nas z trzech różnych gmin. ? Międzygminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez nasze przedszkole był okazją do integracji środowisk przedszkolnych z Gminy Żabno, Gminy Radłów oraz z Gminy Wietrzychowice. Tego dnia w murach naszej placówki uroczyście zostały wyrecytowane wiersze Jana Brzechwy. Konkurs skierowany był dla dzieci w wieku przedszkolnym z grupy 5- i 6-latków. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy oraz artystyczna aktywizacja przedszkolaków. Oceny prezentacji dokonało jury w składzie : – Pani Irena Niedzielko – poetka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów, – Pani Marta Warias – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, – Pan Zbigniew Marcinkowski – kustosz biblioteki w Marcinkowicach. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę, dodatkowo zostały wręczone trzy wyróżnienia dla: – Michała Kądzieli z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce – Oliwii Gawełek z Publicznego Przedszkola w Radłowie, – Ksawerego Drużkowskiego z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce. Trzecie miejsce otrzymali: – Jakub Kądzielawa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Radłowskiej, – Maja Janicka z Publicznego Przedszkola w Wietrzychowicach. Drugie miejsce należało do: – Mileny Połetek z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, – Amelii Liro z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Pierwsze miejsce otrzymały: – Maja Kozaczka z Publicznego Przedszkola w Niedomicach, – Kaja Król z Publicznego Przedszkola w Niedomicach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku! ?