POLSKO ŻYJ NAM WIECZNIE!

Dnia 7 listopada 2008 r. w naszej szkole uroczyście obchodzono 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie gimnazjum w krótkim montażu słowno-muzycznym przybliżyli społeczności szkolnej drogi naszego kraju do niepodległości. Narratorzy prowadzący akademię naświetlili najważniejsze wydarzenia związane z walkami o wolność i suwerenność Polski. Uczniowie recytując utwory literackie przybliżyli zebranym uczucia i nastroje, jakie towarzyszyły rodakom dążącym do odbudowy samodzielnego państwa. Atmosferę podkreślały również okolicznościowe pieśni i żołnierskie przyśpiewki.

W dniu 11 listopada w Zabawie lokalna społeczność uroczyście obchodziła tą ważną rocznicę. Była tam również delegacja uczniów z naszego gimnazjum. W jej skład wchodzili J. Sanek, A. Wróbel, B. Ropski. Grono pedagogiczne reprezentowały panie M. Augustyn i K. Sambor. W uroczystościach uczestniczyły reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji kombatanckich, władz samorządowych oraz okoliczni mieszkańcy. Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości była uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji Ojczyzny. Później uczestnicy uroczystości niepodległościowych udali się na pobliski cmentarz wojskowy, aby oddać hołd poległym. Poszczególne delegacje, w tym przedstawiciele naszej szkoły, złożyli wiązanki oraz znicze.

DSC02756   DSC02751DSC02752          DSC02750