Uczniu bądź bezpieczny!

DSC_0249W dniu 18 września 2014r. w naszej szkole gościliśmy pana dzielnicowego Jacka Skrabacza z Komisariatu Policji w Żabnie, który w czasie spotkania       z uczniami klas I – III przybliżył wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem. Uwrażliwił dzieci, iż kierować samodzielnie rowerem mogą po drodze publicznej wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Policjant wyjaśnił również, w jaki sposób obronić się przed atakiem agresywnego psa. Przestrzegał przed zawieraniem znajomości z osobami spotkanymi przypadkowo na ulicy. Pan policjant zaprezentował również elementy swojego umundurowania i wyposażenia. Wielką frajdą dla dzieci było ich oglądanie i przymierzanie. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi uczniami.