„Ma toto ti amolenge” – usłysz płacz dzieci.

Widok wędrujących z kolędą dzieci, zbierających fundusze na rzecz rówieśników z najdalszych zakątków świata na stałe wpisał się w świąteczno-noworoczny krajobraz Przybysławic i Pasieki Otfinowskiej. 28 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.00, 31 misyjnych kolędników otrzymało od księdza proboszcza specjalne błogosławieństwo rozsyłające na kolędę. Dzieci i młodzież naszej szkoły przebrani w stroje kolędników 29 i 30 grudnia mimo niesprzyjającej aury pukali „od drzwi do drzwi”, głosząc radość z narodzenia Pana Jezusa. Mieszkańcy naszej Parafii chętnie otwierali drzwi domów, a także swoje serca na potrzeby innych. Wszystkim Rodzinom, które z otwartym sercem i wielką hojnością przyjęły kolędników, wspomagając dzieci z Afryki, Ameryki Południowej i Azji serdecznie dziękujemy.
D. Pochroń