Uroczyste obchody 76. rocznicy Akcji III Most

26 lipca 2020 r. siedmioro dzieci z naszej szkoły wzięło udział w grze terenowej upamiętniającej kolejną rocznicę Operacji „Most III”. Dowódcą patrolu „Las” został Jakub Baran pseudonim „Góral”. Dzielnie pomagali mu Emilia Bocoń „Brzoza”, Marcel Bocoń „Inka”, Kamila Tarchała „Zośka”, Gabriela Stono „Kora”, Kacper Wielbłąd „Gżegżółka” oraz Wiktoria Soboń „Szyszka”.

            Nasza drużyna świetnie poradziła sobie z poszczególnymi zadaniami  i uzyskała 33/38 punktów. W nagrodę uczniowie otrzymali taktyczną wojenną grę karcianą „Czas Honoru: Operacja Most III”.  

Następnie odbyła się uroczysta msza święta, w której wziął udział poczet sztandarowy szkoły. Po jej zakończeniu uczniowie z Panem Prezesem Stowarzyszenia i Panią Dyrektor Szkoły złożyli wiązankę w Wał – Rudzie, w miejscu, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Operację „Most III”.