III miejsce w konkursie matematycznym „Łamigłówki sówki”

27 lutego piątka uczniów reprezentowała naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki sówki” organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Niwce. Zgodnie z regulaminem konkursu, każdą klasę IV–VIII mógł reprezentować tylko jeden uczeń. Naszą szkołę reprezentowali:

– klasa IV – Paweł Kaczmarski;
– klasa V – Gabriel Romanowski;
– klasa VI – Adrianna Kosman;
– klasa VII – Zuzanna Romanowska;
– klasa VIII – Sebastian Kania.

Do zawodów przystąpiło siedem drużyn ze wszystkich szkół w gminie Radłów. W pierwszym etapie konkursu uczniowie w zespole rozwiązywali arkusz pięciu zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Drugi etap polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu składającego się z 18 zadań zamkniętych.

Po zsumowaniu wszystkich wyników indywidualnych oraz wyniku drużynowego na I miejscu znaleźli się uczniowie z Radłowa. Tuż za nimi, z wynikiem 65 pkt znalazły się drużyny z Przybysławic i z Woli Radłowskiej. Zgodnie z regulaminem, nastąpiła dogrywka polegająca na jak najszybszym ułożeniu tangramu. Nieco szybsi okazali się uczniowie z Woli Radłowskiej, którzy zajęli drugie miejsce w konkursie, a nam przypadło miejsce III. Jako nagrodę drużyna z naszej szkoły otrzymała długopis 3D oraz zestaw kolorowych filamentów. 

Serdeczne gratulacje składamy wszystkim, którzy wspólnie z nami dzielnie mierzyli się z łamigłówkami matematycznymi.