25-LECIE PARAFII

Dnia 13 czerwca 2010 r. nasza parafia obchodziła 25-lecie istnienia i z tej okazji przybył do nas Ks. Bp W. Skworc, liczni księża, siostry zakonne, zaproszeni goście a także mieszkańcy Przybysławic i Pasieki Otfinowskiej. Gościem honorowym był budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz – Ks. M. Dziedzic.

Ks. Biskupa powitali przedstawiciele parafian p. D. Pochroń – nauczyciel SP w Przybysławicach oraz p. W. Daniel z Pasieki Otfinowskiej.

Podczas uroczystego nabożeństwa dokonano Konsekracji Świątyni oraz złożenia w głównym ołtarzu relikwii bł. Karoliny Kózki, które przynieśli przedstawiciele młodzieży bierzmowanej w tym roku z kl. III Gimnazjum: Joanna Sanek, Paulina Soboń, Bartosz Ropski. Po zakończeniu nabożeństwa w kościele Ks. Biskup wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na uroczysty obiad do naszej szkoły, gdzie rolę gospodarza pełnił prezes Stowarzyszenia p. W. Głowa.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci mieszkańców, gdyż nawet pogoda dopisała (po gwałtownej burzy) a słoneczne niebo sprzyjało radosnemu nastrojowi.

Jego Ekscelencja Ks. Biskup W. Skworc wykazał duże zainteresowanie zasadami funkcjonowania, problemami i szansami na dalszy rozwój naszej szkoły. Po rozmowie z Prezesem W. Głową Ks. Biskup obiecał wesprzeć finansowo Stowarzyszenie przy zakupie nowoczesnych komputerów. Słowa dotrzymał, za przekazane przez Fundacje im. Ks. Arcybiskupa J. Ablewicza 10 tyś. zł zostało zakupionych 5 komputerów.